Одноразове пластикове пакування стало постійним супутником сучасної людини. Це і не дивно, адже такий посуд легкий, практичний, багатофункціональний, здатний витримувати механічну дію, а також може використовуватися для розігріву та тривалого зберігання готового продукту.
За законодавством кожен одноразовий ланч-бокс повинен мати маркування, що означає використаний у виробництві матеріал та рекомендовані умови експлуатації. Нехитрі значки найчастіше розміщуються на дні упакування.
Маркування матеріалів одноразових ланч-боксів
Абревіатурою PETE або PET позначають одноразові ланч-бокси, виготовлені з поліетилентерефталату. Такий посуд заборонено використовувати для розігріву продуктів у мікрохвильовій печі, також не рекомендується допускати контакт із гарячою готовою стравою та тривале зберігання.
HDPE або PE-HD – маркування ланч-боксів одноразових із поліетилену високої щільності. Такий посуд стійкий до температурного впливу, але не призначений для вторинної експлуатації.
PVC (полівінілхлорид) використовується вкрай рідко у виробництві одноразових ланч-боксів, проте якщо вам зустрінеться таке маркування, пам'ятайте, що їх не можна нагрівати та допускати тривалий контакт із продуктами.
PEBD або поліетилен низької щільності набув широкого поширення у виробництві одноразових ланч-боксів та упакування завдяки високій міцності, твердості та стійкості до харчових кислот та жирів. Має температуру плавлення не більше 129-135°С.
Посуд з маркуванням PP на цей час є найбільш популярним та поширеним. Такі місткості можна використовувати для розігріву продуктів у мікрохвильовій печі, а також для заморожування. Зверніть увагу, що поліпропілен входить у реакцію зі спиртами.
Спінений полістирол PS зручний тим, що має мінімальну масу. Такий посуд не можна нагрівати та повторно використовувати.
Додаткове маркування пластикового упакування
Крім позначення використовуваного матеріалу піктограми на пластиковому упакуванні містять рекомендації щодо експлуатації та утилізації. Контейнери та ланч-бокси, які безпечні та допускаються до зберігання харчових продуктів, обов'язково маркуються знаком «Бокал-вилка».
Знак «Перероблюваний пластик» свідчить про можливість перероблювання промисловим способом. Зазвичай у цьому трикутнику знаходиться маркування використовуваного у виготовленні матеріалу.
Recycling або знак вторинного перероблювання говорить, що упакування виготовлена з вторинної сировини. На посуді може додатково вказувати відсоток вторинної сировини.
Якщо вам попався пластиковий бокс без будь-яких розпізнавальних знаків, не використовуйте його для тривалого зберігання харчових продуктів, а також для їхнього розігріву та заморожування. Відсутність мінімального маркування є порушенням закону та вказує на контрабандні шляхи постачання упакування.